Prawdziwy sprawdzian!!!

• autor: admin, 2013-09-02 10:44

Dotychczasowe pojedynki w klasie A, pomiędzy ULKSem a Płomieniem kończyły się remisami. 0-0 w Grabówce, 1-1 w rewanżu w Zmiennicy. Mecz po raz pierwszy na szczeblu klasy okręgowej rozegrany został w sobotę, jednak nie przeszkadzało to w udziale pokaźnej liczby kibiców, którzy niezależnie od wyników „rozniecają” Płomień….

Mecz na przełamanie. Mecz walki, o każda piłkę i wreszcie nie tylko cieszymy się z w pełni zasłużonego zwycięstwa, ale z walki do jakiej „wilki” przyzwyczaiły kibiców swoją grą w sezonie 2012/2013.

Peniacz – Mateusz, Chrobak, Makaron, Kondzio (85’ Nester) – Ciumek, Dymek, Baniak, Wojciech – Harnaś (70’ Gonzo), Gwiazda ( 75’ Messi).

W 17’ Baniak z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne a przy biernej interwencji obrońców Harnaś pokonuje Węgrzyna.

0-1

W 23’ Ciumek dostaje prostopadłe podanie od Dymka i wychodzi sam na sam z Wegrzynem, lecz zwycięsko z opresji wychodzi bramkarz miejscowych. W 32’ bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony Banika źle uderza z 7 m Gwiazda i piłka mija bramkę Węgrzyna. W 36’ koronkowa akcja Zmiennicy ale fatalnie przestrzelił będąc oko w oko z Peniaczem Prajsnar. W 38’ ponownie sam na sam jedzie Ciumek, decyduje się na strzał i „stempluje” poprzeczkę. 43’ podana przez Ciumka futbolówka na 8 m „ucieka” spod nogi Harnasia.

Do przerwy 0-1.

Ozdobą meczu w 63’ była piękna bramka Dymka z 30 m w okienko. Bramkarz miejscowych tylko wzrokiem odprowadził piłkę.

0-2

W 65’ ładnym strzałem z półwoleja Prajsnar łapie kontakt, i zaczyna się nerwowo.

1-2.

Druga pokazowa akcja meczu (na zdjęciu), która została nagrodzona gromkimi brawami przez miejscowych kibiców to parada Peniacza, który broni strzał  zawodnika miejscowych. Wszyscy już widzieli piłkę w siatce, tylko nie Peniacz. Maciek ponownie buduje swój kredyt zaufania, bo ma dużo do udowodnienia.

W 78’ Gwiazda wychodzi na pozycję sam na sam, lobuje bramkarza miejscowych jednak z linii bramkowej wybija Gefert.

81’ składna akcja gości, prostopadłe podanie do Ciumka a ten strzałem w krótki róg ustala wynik meczu.

1-3

W opisie meczu z Uhercami napisałem, że „Przegrywamy z Uhercami, ale kibice schodzą połowicznie zadowoleni. Była gra, była charyzma, walka i sytuacje. Przyjdzie przełamanie i przyjdą punkty”. Przełamanie przyszło, teraz czas na prawdziwy sprawdzian z Iwoniczem.

autor: ulksforever 2013-09-02 21:25:47

Profil ulksforever w Futbolowo www.brzozowiana.pl/powiat/item/1085-gra% C5%82a-okr%C4%99g%C3%B3wka.html

Trening